Skip to main content Skip to search Skip to main navigation
Menu

Free Gift - Wonder Bubble Shampoo Travel Size

Content: 50 ml

Wonder Bubble Shampoo by LADOR combines intensive moisture care, strengthening, and volume in one product—ideal for anyone who values healthy, strong, and shiny hair. The nourishing formula with hyaluronic acid and algae extract provides long-lasting hydration and prevents static buildup.

€0.00

Content: 50 ml (€0.00 / 100 ml)

Average rating of 0 out of 5 stars

Create review

Available, delivery time: 2-3 days

Description

Product information "Free Gift - Wonder Bubble Shampoo Travel Size "

Wonder Bubble Shampoo by LADOR: Moisture, Strength & Volume for Healthy Hair

Wonder Bubble Shampoo by LADOR combines intensive moisture care, strengthening, and volume in one product—ideal for anyone who values healthy, strong, and shiny hair. The nourishing formula with hyaluronic acid and algae extract provides long-lasting hydration and prevents static buildup.

The patented pea peptide complex is rich in amino acids, penetrates deep into the hair structure, and stimulates collagen production—for noticeably stronger, more vibrant hair. Additional peptides boost elasticity and add visible volume.

Why Choose Wonder Bubble Shampoo by LADOR?

  • Intensive Moisture with hyaluronic acid—perfect for dry hair
  • Algae Extract prevents static electricity
  • Pea Peptides strengthen hair and promote collagen production
  • More Elasticity and Volume thanks to additional peptides
  • Lightweight, Smooth Hair Feel and Healthy Shine
  • Suitable for All Hair Types, especially those lacking moisture

How does Wonder Bubble Shampoo by LADOR ensure hair is not only deeply nourished but also visibly stronger, more elastic, and voluminous?

The innovative formula delivers essential hydration, protects against static, and strengthens hair from within—for a vibrant, healthy look all around.

Discover Wonder Bubble Shampoo by LADOR now at Look Beautiful Products Shop and treat your hair to moisture, strength, and volume!

Properties

Area of application: Hair
Effects: Care, Cleansing, Moisturizing
Gender: For women
Helps against: Contaminated hair, Damaged hair, Damaged hair, Dry hair, Frizz, Frizzy hair, Porous hair, Split ends, Tired and dull hair
Ingredients: Algae extract, Hyaluronic acid
Product type: Shampoo

Manufacturer

Lador

Lador

La'dor Hair Care – the premium brand for luxurious hair care.

Here you’ll find premium La'dor hair care products designed to give your hair everything it needs to stay healthy, shiny, and full of life. Whether you have dry, fine, or damaged hair – La'dor offers visible results and effective care that your hair truly deserves.

Why choose La'dor?

  • Premium Ingredients: La'dor products contain valuable ingredients like Keratin, Argan Oil, and Biotin that hydrate and add shine to your hair.
  • Suitable for All Hair Types: Whether you have fine, thick, or dry hair, La'dor has the perfect solution for you.
  • Innovative Technology: La'dor blends cutting-edge scientific advancements with natural ingredients to give your hair care the ultimate boost.
  • Sustainable & Cruelty-Free: Rest assured, La'dor products are responsibly and eco-consciously produced.

We offer a wide range of products that will provide the best care for your hair. From shampoos to hair masks, every La'dor product is designed to restore strength and shine to your hair.

Shop now at Look Beautiful – Treat your hair to the unique La'dor hair care experience and see the difference. Your hair will thank you!

Reviews 0

0 of 0 reviews

Average rating of 0 out of 5 stars

Leave a review!

Share your experiences with other customers.


Moisten your hair sufficiently with lukewarm water and apply a sufficient amount to the hair (pump 1-3 times). Massage until a fine lather forms. Then rinse thoroughly with lukewarm water.

Water, Sodium Laureth Sulfate, Ammonium Lauryl Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Glycerin, Disodium Coco Ampodiete Acetate, Dimethicone, Glycgol Diestearate, Cocamide Emei, Polyquaternium-7, Di Propylene Glycol, Polyquaternium-10, Guarhydroxy Propyl Trimonium Chloride, Hydroxyethyl Urea, Sodium Hyaluronate, Hydrolyzed Keratin, Henna Extract, Pea Peptide Acetyl Nucleopeptide-8, Copper Tripeptide 1, Palmitoyl Penta Peptide 4, Tripub Tide-1 Hexapeptide. 9, Palmitoyl Tripub Tide-1, Polyglyceryl-10 Laurate, Citric Acid, C12-15 Pares-3, Apanoteche Sacrum Polysaccharide Hydroxy Acetophenone, Fragrance

✓ Provides the necessary moisture
✓ Has an anti-static effect
✓ Promotes collagen production
✓ For more volume and elasticity

Wonder Bubble Shampoo by LADOR combines intensive moisture care, strengthening, and volume in one product—ideal for anyone who values healthy, strong, and shiny hair. The nourishing formula with hyaluronic acid and algae extract provides long-lasting hydration and prevents static buildup.

Skip product gallery

Customers also bought

-25 %
Wonder Bubble ShampooWonder Bubble Shampoo

Average rating of 5 out of 5 stars

Lador
Wonder Bubble Shampoo
Shampoo

Wonder Bubble Shampoo by LADOR: Moisture, Strength & Volume for Healthy Hair Wonder Bubble Shampoo by LADOR combines intensive moisture care, strengthening, and volume in one product—ideal for anyone who values healthy, strong, and shiny hair. The nourishing formula with hyaluronic acid and algae extract provides long-lasting hydration and prevents static buildup. The patented pea peptide complex is rich in amino acids, penetrates deep into the hair structure, and stimulates collagen production—for noticeably stronger, more vibrant hair. Additional peptides boost elasticity and add visible volume. Why Choose Wonder Bubble Shampoo by LADOR? Intensive Moisture with hyaluronic acid—perfect for dry hair Algae Extract prevents static electricity Pea Peptides strengthen hair and promote collagen production More Elasticity and Volume thanks to additional peptides Lightweight, Smooth Hair Feel and Healthy Shine Suitable for All Hair Types, especially those lacking moisture How does Wonder Bubble Shampoo by LADOR ensure hair is not only deeply nourished but also visibly stronger, more elastic, and voluminous? The innovative formula delivers essential hydration, protects against static, and strengthens hair from within—for a vibrant, healthy look all around. Discover Wonder Bubble Shampoo by LADOR now at Look Beautiful Products Shop and treat your hair to moisture, strength, and volume!

Content: 250 ml (€3.88 / 100 ml)

Sale price: €9.71 Regular price: €12.95
Product Quantity: Enter the desired amount or use the buttons to increase or decrease the quantity.
Ginger Mint Toothpaste Travel SizeGinger Mint Toothpaste Travel Size
Marvis
Ginger Mint Toothpaste Travel Size
Toothpaste

Experience the unique combination of the fresh sweetness of mint and the slightly spicy flavour of ginger with Ginger Mint Toothpaste from Marvis. This modern and flavourful toothpaste transforms the daily tooth brushing ritual into a pleasurable experience. The toothpaste is made from a gentle blend of cleaning powders that protect enamel and dentin, and provides a thorough but gentle tooth cleaning. Fluoride and xylitol prevent tooth decay and support the balance of oral flora. The rich, concentrated paste is preservative-free and vegan, i.e. free from ingredients of animal origin. Benefits at a glance: Gentle, thorough cleaning for enamel and dentine Caries protection thanks to fluoride and xylitol Fresh mouthfeel thanks to mint Slightly spicy ginger flavour for an original taste experience Concentrated premium paste without preservatives Vegan and cruelty-free 100% Made in Italy - high quality and traditional production Marvis stands for high-quality dental care with selected ingredients and exclusive flavours that guarantee a luxurious brushing experience.

Content: 25 ml (€19.80 / 100 ml)

Regular price: €4.95
Product Quantity: Enter the desired amount or use the buttons to increase or decrease the quantity.
Liquorice Mint ToothpasteLiquorice Mint Toothpaste
Marvis
Liquorice Mint Toothpaste
Toothpaste

Luxurious Liquorice Mint Toothpaste from Marvis - for a refreshed, radiant smile. The Liquorice Mint Toothpaste from Marvis provides a completely new toothbrushing experience and combines Italian luxury care with an effective formula for healthy, well-groomed teeth. The creamy toothpaste combines an intense liquorice flavour with an invigorating peppermint note that provides long-lasting freshness and keeps breath pleasantly clear for hours. Thanks to its high-quality composition with fluorides, xylitol and sorbitan, the toothpaste cleans thoroughly without irritating the enamel. It visually brightens the teeth, reduces plaque, strengthens the oral flora and reliably protects against tooth decay. The toothpaste leaves your mouth feeling velvety-smooth and ensures modern, luxurious oral hygiene. The most important benefits at a glance: Brightens the teeth visually Provides long-lasting fresh breath Effectively removes plaque & plaque Protects against tooth decay thanks to fluoride Strengthens the tooth enamel Gentle cleaning without irritation Cares for and protects gums & oral flora Luxurious liquorice-mint flavour Give your smile a touch of Italian elegance - with the iconic Marvis Liquorice Mint Toothpaste.

Content: 85 ml (€18.76 / 100 ml)

Regular price: €15.95
Product Quantity: Enter the desired amount or use the buttons to increase or decrease the quantity.
Manta Pulse GreyManta Pulse Grey
Manta Hair Brush
Manta Pulse Grey
Hairbrush

Manta Pulse Grey - Electric scalp massager for healthy hair & relaxing moments. Experience a completely new kind of hair care and relaxation with the Manta Pulse Grey. At the touch of a button, stress and tension are released, while at the same time blood circulation is stimulated and the vitality of the hair is promoted. The combination of pulse technology and the patented Flexguard™ base makes the Manta Pulse particularly gentle and effective. It adapts flexibly to every hair structure, protects sensitive strands and ensures an incomparably pleasant styling experience - without pulling or breakage. Lightweight, cordless and rechargeable, the Manta Pulse Grey transforms every routine into a moment of relaxation - for a healthy scalp, stronger hair and greater well-being. The most important benefits: Pulse technology: Up to 4,000 pulsations per minute to stimulate the scalp and promote healthy hair growth Minimised risk of hair breakage thanks to Flexguard™ base - no pulling, no pain Gentle on thinning hair - protects delicate roots and sensitive scalp Cordless & rechargeable - up to 90 minutes of use Recyclable & hygienic - waterproof, easy to clean, made from recyclable materials Stress relief & relaxation - soothing vibrations for scalp and well-being Exfoliating effect - gentle massage removes build-up and promotes a healthy scalp The electric scalp massager from Manta combines technology, hair care and wellness in one product - for the most beautiful hair, it all starts with gentle care.

Regular price: €79.95
Product Quantity: Enter the desired amount or use the buttons to increase or decrease the quantity.
Ginger Mint ToothpasteGinger Mint Toothpaste
Marvis
Ginger Mint Toothpaste
Toothpaste

Experience the unique combination of the fresh sweetness of mint and the slightly spicy flavour of ginger with Ginger Mint Toothpaste from Marvis. This modern and flavourful toothpaste transforms the daily tooth brushing ritual into a pleasurable experience. The toothpaste is made from a gentle blend of cleaning powders that protect enamel and dentin, and provides a thorough but gentle tooth cleaning. Fluoride and xylitol prevent tooth decay and support the balance of oral flora. The rich, concentrated paste is preservative-free and vegan, i.e. free from ingredients of animal origin. Benefits at a glance: Gentle, thorough cleaning for enamel and dentine Caries protection thanks to fluoride and xylitol Fresh mouthfeel thanks to mint Slightly spicy ginger flavour for an original taste experience Concentrated premium paste without preservatives Vegan and cruelty-free 100% Made in Italy - high quality and traditional production Marvis stands for high-quality dental care with selected ingredients and exclusive flavours that guarantee a luxurious brushing experience.

Content: 85 ml (€12.88 / 100 ml)

Regular price: €10.95
Product Quantity: Enter the desired amount or use the buttons to increase or decrease the quantity.
Skip product gallery

Customers also viewed

Wonder Full Hair SerumWonder Full Hair Serum
Lador
Wonder Full Hair Serum
Leave In Treatment

Wonder Full Hair Serum by LADOR: Deep Hydration & Protection for Dry, Damaged Hair Wonder Full Hair Serum by LADOR is the perfect solution for anyone looking to deeply nourish and protect dry, brittle, or damaged hair. Its lightweight, non-sticky texture delivers instant, deep moisture, leaving hair silky, smooth, and brilliantly shiny—without weighing it down. The innovative formula features sodium hyaluronate for long-lasting hydration, safeguarding hair from dryness and breakage. Icelandic moss (cetraria extract) softens hair, improves elasticity, and combats brittleness. The included algae polymer (Aphanothece Sacral Polysaccharide) forms an invisible moisture barrier to shield hair from environmental and heat damage caused by styling. This serum reduces frizz, prevents split ends, and strengthens each hair strand from within. Ideal for daily use and free from silicones, sulfates, and parabens. Why Choose Wonder Full Hair Serum by LADOR? Intensive Moisture Care for dry and damaged hair Protects Against Dryness, Breakage & Split Ends Reduces Frizz and Adds Natural Shine Strengthens Hair Structure & Supports Regeneration Lightweight, Non-Sticky Texture—Perfect for Everyday Use Creates an Invisible Protective Shield Around Each Hair Strand Free from Silicones, Sulfates & Parabens Suitable for All Hair Types How does Wonder Full Hair Serum by LADOR restore smoothness, shine, and health to even dry and damaged hair? Its unique care formula provides deep moisture, strengthens hair, and delivers lasting protection against daily stressors—for visibly beautiful hair, day after day. Discover Wonder Full Hair Serum by LADOR now at Look Beautiful Products Shop and treat your hair to moisture, protection, and shine!

Regular price: €16.95
Product Quantity: Enter the desired amount or use the buttons to increase or decrease the quantity.
-25 %
Wonder Bubble ShampooWonder Bubble Shampoo

Average rating of 5 out of 5 stars

Lador
Wonder Bubble Shampoo
Shampoo

Wonder Bubble Shampoo by LADOR: Moisture, Strength & Volume for Healthy Hair Wonder Bubble Shampoo by LADOR combines intensive moisture care, strengthening, and volume in one product—ideal for anyone who values healthy, strong, and shiny hair. The nourishing formula with hyaluronic acid and algae extract provides long-lasting hydration and prevents static buildup. The patented pea peptide complex is rich in amino acids, penetrates deep into the hair structure, and stimulates collagen production—for noticeably stronger, more vibrant hair. Additional peptides boost elasticity and add visible volume. Why Choose Wonder Bubble Shampoo by LADOR? Intensive Moisture with hyaluronic acid—perfect for dry hair Algae Extract prevents static electricity Pea Peptides strengthen hair and promote collagen production More Elasticity and Volume thanks to additional peptides Lightweight, Smooth Hair Feel and Healthy Shine Suitable for All Hair Types, especially those lacking moisture How does Wonder Bubble Shampoo by LADOR ensure hair is not only deeply nourished but also visibly stronger, more elastic, and voluminous? The innovative formula delivers essential hydration, protects against static, and strengthens hair from within—for a vibrant, healthy look all around. Discover Wonder Bubble Shampoo by LADOR now at Look Beautiful Products Shop and treat your hair to moisture, strength, and volume!

Content: 250 ml (€3.88 / 100 ml)

Sale price: €9.71 Regular price: €12.95
Product Quantity: Enter the desired amount or use the buttons to increase or decrease the quantity.
Herbalism Shampoo Travel SizeHerbalism Shampoo Travel Size

Average rating of 5 out of 5 stars

Lador
Herbalism Shampoo Travel Size
Shampoo

Herbalism Shampoo by LADOR: Naturally Strong Roots & Shine for Your Hair!  Herbalism Shampoo by LADOR harnesses the power of 7 different herbal extracts specifically designed to strengthen hair roots and prevent hair loss. Its innovative formula contains 20 valuable amino acids that deeply nourish your hair and give it a natural, healthy shine. Why Choose Herbalism Shampoo? Strengthens Hair Roots and Reduces Hair Loss with a unique blend of herbal extracts. 20 Amino Acids deliver intensive nourishment for visibly shiny, healthy hair. BHA and AHA regulate sebum production and remove dead skin cells—for a balanced, healthy scalp. Silicone-Free Formula won’t weigh your hair down, delivering a feather-light hair feel. How does Herbalism Shampoo help you achieve strong, shiny, and healthy hair? The combination of premium herbs, amino acids, and gentle acids balances your scalp and hair—for powerful roots and noticeably more vitality. Discover Herbalism Shampoo by LADOR now at Look Beautiful Products Shop and experience natural care for stronger, shinier hair!

Content: 150 ml (€6.63 / 100 ml)

Regular price: €9.95
Product Quantity: Enter the desired amount or use the buttons to increase or decrease the quantity.
Hair Renew Scalp Hairbath Travel SizeHair Renew Scalp Hairbath Travel Size
Innersense Organic Beauty
Hair Renew Scalp Hairbath Travel Size
Shampoo for better hair growth

Gentle cleansing & care for healthy hair growth with the Hair Renew Scalp Hairbath from Innersense. Gently and effectively cleanse your hair with this natural anti-dandruff shampoo. Fermented willow bark, green coffee bean extract and pumpkin seed oil combat dandruff, regulate sebum production and moisturise the scalp. This creates the ideal basis for strong, healthy hair growth. The refreshing fragrance of peppermint, sage and rosemary provides a pleasant care experience and revitalises the scalp. This shampoo soothes sensitive scalps, moisturises and balances the scalp's microbiome to prevent hair loss and promote hair growth. Natural active ingredients for strong hair: Fermented willow bark is rich in salicylates and has anti-inflammatory and antimicrobial properties to reduce dandruff and clear the scalp. Pumpkin seed oil moisturises, strengthens the hair structure and ensures smooth, shiny hair. Its antioxidant properties also support the regeneration of the scalp. Green coffee bean extract stimulates the hair follicles, promotes blood circulation to the scalp and thus helps to increase hair density. Thanks to its mild, sulphate-free formula, the shampoo is ideal for daily hair care, even for sensitive or dry scalps.

Content: 59.15 ml (€16.82 / 100 ml)

Regular price: €9.95
Product Quantity: Enter the desired amount or use the buttons to increase or decrease the quantity.