Skip to main content Skip to search Skip to main navigation
Menu

Siberica Oblepikha Shower Gel - Moisturising sea buckthorn shower gel

Content: 400 ml
Natura Siberica's Oblepikha Shower Gel is the perfect choice for anyone looking for intensive care, freshness and a revitalising experience when showering. The luxurious, creamy formula with organic Altai sea buckthorn oil and vitamins A and E provides deep moisturisation, protects the skin and leaves it feeling smooth and supple.

€7.95

Content: 400 ml (€1.99 / 100 ml)

Average rating of 0 out of 5 stars

Create review

Available, delivery time: 2-3 days

Product Quantity: Enter the desired amount or use the buttons to increase or decrease the quantity.

Description

Product information "Siberica Oblepikha Shower Gel - Moisturising sea buckthorn shower gel"

Oblepikha Shower Gel from Natura Siberica: moisturising, nourishing & energising - inspired by Siberian nature

Natura Siberica's Oblepikha Shower Gel is the perfect choice for anyone looking for intensive care, freshness and an energising experience when showering. The luxurious, creamy formula with organic Altai sea buckthorn oil and vitamins A and E provides deep moisturisation, protects the skin and leaves it feeling smooth and supple.

Macadamia and argan oil, arctic raspberry and Siberian lungwort also pamper the skin with valuable nutrients, strengthen the skin barrier and protect the skin from environmental influences. The rich foam cleanses gently and effectively removes dirt and impurities - without drying out the skin.

The fruity, invigorating fragrance provides an instant energy boost and lifts the mood - ideal for a fresh start to the day or as a feel-good moment after a long day.

Why choose the Oblepikha Shower Gel from Natura Siberica?

  • Rich, creamy foam for gentle and thorough cleansing
  • Intensive moisturising care - for supple, radiant skin
  • Strengthens the skin barrier and protects against environmental influences
  • Youthful, elastic skin texture thanks to omega fatty acids & vitamins
  • Fruity, revitalising fragrance - for a good mood and a feeling of freshness
  • Enriched with sea buckthorn oil, macadamia & argan oil, arctic raspberry & lungwort

How does Natura Siberica's Oblepikha Shower Gel ensure that the skin looks nourished, refreshed and visibly more vitalised day after day? The unique combination of nourishing oils, antioxidants and Siberian plant power moisturises and protects the skin, turning every shower into a moment of energy and wellness.

Discover the Oblepikha Shower Gel from Natura Siberica in the Look Beautiful Products Shop now and transform your daily shower into pure care and freshness!

Properties

Area of application: Body
Ingredients: sea buckthorn

Manufacturer

Natura Siberica

Natura Siberica 

Natural Beauty from Siberia 

Natura Siberica has transformed the centuries-old beauty secrets of Siberia into a unique skincare collection for face, hair, and body. The herbs used in the products have a long tradition in Siberian culture and were once made into health and beauty elixirs for the Tsarist family. Through responsible practices, Natura Siberica supports the livelihood of the indigenous peoples of Siberia, who belong to around 40 ethnic groups. These communities preserve their cultural heritage, speak almost 200 different dialects, and maintain their traditional ways of life.

The Benefits of Natura Siberica:

• Use of traditional Siberian herbs – Herbs with a long history in Siberian culture, once used as health elixirs for the Tsar family.
• Support for the indigenous peoples of Siberia – Collaboration with about 40 ethnic groups to preserve their culture and way of life.
• Responsible practices – Active efforts to preserve traditions and protect the unique cultures of Siberia.
• Internationally recognized sustainability – Awards for commitment to nature and culture.
• Promotion of Siberian flora – Projects to plant rare plants to preserve Siberian flora.
• Protection of the skin microbiome – Products from the Lab by NS Biome line support the natural balance of the skin microbiome.
• Use of postbiotic active ingredients – Fermented extracts from northern cloudberry and wild raspberry stimulate skin regeneration and improve radiance.
• Promotion of healthy skin – The products support the natural skin microbiome, leading to healthy skin.

The skin microbiome is a sensitive ecosystem of bacteria that lives on the surface of the skin, protecting it from harmful external influences. The Lab by NS Biome line harnesses the power of unique postbiotic active ingredients and fermented extracts from northern cloudberry and wild raspberry. These valuable ingredients support the natural balance of the skin microbiome and strengthen the skin against environmental influences and everyday stress. This promotes regeneration, improves radiance, and maintains healthy skin.

Natura Siberica at Look Beautiful Products
Discover the power of Siberian herbal care at Look Beautiful Products. Give your skin and hair the best of nature with Natura Siberica’s unique products and experience the benefits of centuries-old tradition and modern research!

Reviews 0

0 of 0 reviews

Average rating of 0 out of 5 stars

Leave a review!

Share your experiences with other customers.


Apply a small amount of the nourishing shower gel with moisturising effect Natura Siberica Oblepikha (Sea Buckthorn) to damp skin while showering or bathing. If necessary, use a sponge, lather up the gel with a gentle massage and then rinse thoroughly with warm water.

AQUA, SODIUM COCO-SULFATE, LAURYL GLUCOSIDE, COCAMIDOPROPYL BETAINE, SODIUM CHLORIDE, HIPPOPHAE RHAMNOIDES FRUIT OIL, COCO GLUCOSIDE, GLYCERYL OLEATE, PULMONARIA OFFICINALIS EXTRACT, SORBUS SIBIRICA EXTRACT, LARIX SIBIRICA NEEDLE EXTRACT, ACHILLEA ASIATICA EXTRACT, LINUM USITATISSIUM SEED OIL, MACADAMIA TERNIFOLIA SEED OIL, RUBUS ARCITUS FRUIT EXTRACT, ARGANIA SPINOSA KERNEL OIL, ROSA DAMASCENA FLOWER WATER, GUAR HYDROXYPROPYLTRIMONIUM CHLORIDE, HIPPOPHAE RHAMNOIDESAMINODOPROPYL BETAINE, PINEAMIDOPROPYL BETAINE, RETINYL PALMITATE, TOCOPHEROL, PARFUM, BENZYL ALCOHOL, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, DEHYDROACETIC ACID, CITRIC ACID, CI 15985, CI 19140, LIMONENE.

✓ Rich, creamy foam cleanses gently and thoroughly
✓ Intensively moisturises and softens the skin
✓ Strengthens the skin barrier and protects against environmental influences
✓ Promotes a youthful, elastic complexion
✓ Fruity, invigorating fragrance for a good mood and a feeling of freshness
✓ Enriched with organic Altai sea buckthorn oil, rich in omega fatty acids 3, 6, 9 & 7
✓ Contains macadamia and argan oil, arctic raspberry and Siberian lungwort

Natura Siberica's Oblepikha Shower Gel is the perfect choice for anyone looking for intensive care, freshness and a revitalising experience when showering. The luxurious, creamy formula with organic Altai sea buckthorn oil and vitamins A and E provides deep moisturisation, protects the skin and leaves it feeling smooth and supple.
Skip product gallery

Customers also bought

-10 %
Rahua Hydration Duo : Shampoo & ConditionerRahua / Amazon Beauty - Hydration Conditioner 275ml Refill

Average rating of 5 out of 5 stars

Rahua Amazon Beauty
Rahua Hydration Duo : Shampoo & Conditioner
Shampoo

The perfect duo for dry and thirsty hair. The shampoo & conditioner consist of a rich and creamy formula enriched with a plant-based complex made from rare Amazonian oils and protein-binding sugars that deeply moisturise every strand of hair. The tropical flavours of passion fruit and mango ensure that this innovative formula moisturises the scalp and maintains its flora, giving hair strength, health, softness and shine.

Sale price: €75.51 Regular price: €83.90
Product Quantity: Enter the desired amount or use the buttons to increase or decrease the quantity.
Dream Team
Stella Me
Dream Team
Detox foot pads

Stella Me Dream Team - Bamboo foot pads with lavender & green tea for restful sleep and inner balance. Stella Me Dream Team Nightspa Pads offer a 2-night cure for holistic well-being during sleep. The natural bamboo foot pads with lavender and green tea provide deep relaxation, support healthy sleep and strengthen inner balance - simply overnight. The pack contains two variants for one night each: Lavender - for deep relaxation and better sleep Green tea - for a stronger body centre and more energy The pads are placed under the feet in the evening and develop their natural effect overnight thanks to high-quality extracts and tourmaline - a mineral with a vitalising effect. Benefits at a glance: Promotes healthy sleep with soothing lavender extract Regeneration during sleep with natural bamboo active ingredients Green tea strengthens the centre of the body and promotes inner balance Soothing aromatherapy for relaxing nights Tourmaline vitalises and supports nightly recovery Ideal for detox routines, stress reduction & time-outs at the weekend No artificial additives, vegan & skin-friendly

Regular price: €12.95
Product Quantity: Enter the desired amount or use the buttons to increase or decrease the quantity.
Cucumber De-Tox Hydra-Gel Eye Patches 30 pcs.Cucumber De-Tox Hydra-Gel Eye Patches 30 pcs.
Peter Thomas Roth
Cucumber De-Tox Hydra-Gel Eye Patches 30 pcs.
Eye patches

Cucumber De-Tox Hydra-Gel Eye Patches by Peter Thomas Roth: Instant Freshness for Tired Eyes & a Radiant Look Cucumber De-Tox Hydra-Gel Eye Patches by Peter Thomas Roth are the perfect pick-me-up for your eye area. These energizing eye pads revive tired eyes and visibly reduce puffiness, dark circles, fine lines, and wrinkles—for an awakened, youthful look in just minutes. Cucumber extract naturally detoxifies, hydrates, and firms the skin, while allantoin, chamomile, and aloe vera soothe and support regeneration. Niacinamide improves skin tone and texture, reducing the appearance of fine lines. Hyaluronic acid, glycerin, and hydrolyzed collagen deliver deep hydration, plumping the skin and enhancing the overall appearance. Caffeine and arnica help diminish dark circles, leaving your eyes looking clear and vibrant. Why Choose Cucumber De-Tox Hydra-Gel Eye Patches by Peter Thomas Roth? Visibly reduces puffiness, dark circles & fine lines Detoxifies, hydrates & firms with cucumber extract Soothes & regenerates with allantoin, chamomile & aloe vera Improves tone & texture with niacinamide Intense hydration from hyaluronic acid, glycerin & collagen Fresh, youthful look in minutes Caffeine & arnica target dark circles Perfect for a quick beauty break or prepping for special occasions How do Cucumber De-Tox Hydra-Gel Eye Patches by Peter Thomas Roth make the eye area look instantly fresher, smoother, and more radiant? The targeted combination of natural plant extracts, hydration, and soothing ingredients visibly plumps the skin, reduces puffiness, and revives tired eyes for a refreshed, vibrant appearance in no time. Discover Cucumber De-Tox Hydra-Gel Eye Patches by Peter Thomas Roth now at Look Beautiful Products Shop and treat your eyes to the ultimate burst of freshness!

Content: 30 g (€109.83 / 100 g)

Regular price: €32.95
Product Quantity: Enter the desired amount or use the buttons to increase or decrease the quantity.
Original Tubing Mascara BlackOriginal Tubing Mascara Black
Blinc
Original Tubing Mascara Black
Waterproof mascara

Blinc Original Tubing Mascara Black: Smudge-Proof Tubing Mascara for Sensitive Eyes & Everyday Panda-Free Lash Perfection The Original Tubing Mascara Black by Blinc is the gamechanger for anyone with sensitive eyes, contact lenses, or an active lifestyle – and for anyone tired of panda eyes! The innovative tubing technology forms tiny tubes around each lash, instead of just painting them. The result: No smudging, no flaking, no running – even with tears, sweat, oily skin, or rubbing. This mascara is hypoallergenic, water-resistant, and clinically tested – ideal for sensitive eyes and contact lens wearers. Despite its long-lasting performance, it’s ultra-easy to remove at night with warm water and gentle pressure – no rubbing, no makeup remover needed. Key Benefits at a Glance: Tubing technology: Tubes encase each lash for 100% hold Smudge-proof, water-resistant, no panda effect Hypoallergenic & clinically tested: Perfect for sensitive eyes & contacts Easy, residue-free removal: Just warm water & gentle pressure No clumping, no running – even with sweat or tears Long-lasting performance: Perfect lashes all day How does Blinc Original Tubing Mascara Black keep your lashes flawless, fresh, and panda-proof every day—and why is this mascara the best choice for anyone seeking uncompromising performance, gentle removal, and a hypoallergenic formula in one? The tubing technology delivers hold, comfort, and care – for drama-free, perfect lashes. Discover Blinc Original Tubing Mascara Black now at Look Beautiful Products Shop and never suffer panda eyes again!

Content: 9 ml (€310.56 / 100 ml)

Regular price: €27.95
Euphoria Magic does ExistEuphoria Magic does Exist
NAILS.INC
Euphoria Magic does Exist
Nail varnish

NAILS.INC Euphoria Magic does Exist - Nail polish with fascinating shimmer and play of colours Give your nails a special shine and an impressive play of colours with the NAILS.INC Euphoria Magic does Exist nail polish, which changes colour depending on the light. This shimmering polish creates an elegant and versatile look that will make your nails shine in any situation. Thanks to the innovative packaging and specially shaped brush, application is effortless and precise - for a professional nail salon result. Benefits at a glance: Elegant shimmer with a fascinating play of colours Makes nails shine in different lighting conditions Patented packaging for easy colour testing before purchase Specially shaped brush for precise and easy application Removable lid as a practical application platform Make your nails shine and enjoy the glamorous look with the NAILS.INC Euphoria Magic does Exist nail polish - for nails that turn heads.

Content: 14 ml (€78.21 / 100 ml)

Regular price: €10.95
Product Quantity: Enter the desired amount or use the buttons to increase or decrease the quantity.
Stay Strong & Detox / Original 2 night Detox | Stella Me

Average rating of 5 out of 5 stars

Stella Me
Stay Strong & Detox Foot pads / Original 2 night Detox
Detox Foot pads

Stella Me Stay Strong & Detox Foot Pads Experience the revitalizing power of a natural detox process through your feet with Stella Me’s Stay Strong & Detox Foot Pads. These pads contain almost 70% tourmaline, which activates the body’s energy flow and stimulates its natural detox mechanisms. In Traditional Chinese Medicine, tourmaline is valued for its restorative and invigorating effects.  Other active ingredients, such as bamboo vinegar and agaricus mushroom, cleanse the skin and help strengthen the immune system, while chitosan absorbs toxins and forms a protective membrane on the skin. The pads support the body’s overnight regeneration, provide a revitalizing effect, and are especially useful for low energy, sleep deprivation, and general fatigue. The Stella Me foot pads work specifically through the acupressure points on the soles of the feet, supporting a natural regeneration process during sleep. This makes the night an effective detox phase, giving body and mind renewed energy. Key Benefits: Supports natural detoxification through the feet Revitalizing for low energy and fatigue Strengthens the immune system Promotes natural overnight regeneration Contains 70% tourmaline, bamboo vinegar, agaricus mushroom, and chitosan Contents: 2 Night Detox – 4 pads, 4 adhesive strips, 1 instruction brochure

Content: 4 Piece (€3.24 / 1 Piece)

Regular price: €12.95
Product Quantity: Enter the desired amount or use the buttons to increase or decrease the quantity.
Skip product gallery

Customers also viewed

Shower Gel Dahlia RougeShower Gel Dahlia Rouge
Moroccanoil
Shower Gel Dahlia Rouge
Shower gel

Moroccanoil Shower Gel Dahlia Rouge: Gentle Cleansing & Sensual Fragrance for Pampered Skin How can you give your skin deep hydration and a sensual treat while showering? The Moroccanoil Shower Gel Dahlia Rouge combines gentle cleansing with intense moisture thanks to antioxidant-rich argan oil. The luxurious formula removes dirt and impurities without drying out the skin, helping to maintain hydration, elasticity, and an even skin tone. The elegant fragrance of dahlia blossom and pearl tuberose, accented by warm sandalwood and musk, creates a unique, Mediterranean-inspired shower experience. With recyclable packaging and a formula free from parabens, sulfates, and mineral oils, this shower gel is the perfect choice for conscious skincare. Key Benefits at a Glance: Gentle cleansing without drying out Intense moisture & care with argan oil Improved skin appearance: maintains elasticity, even tone & smoothness Luxurious, Mediterranean-inspired fragrance for a sensual shower Free from parabens, sulfates & mineral oils Eco-friendly, recyclable packaging Why is Moroccanoil Shower Gel Dahlia Rouge the perfect choice? Because it pampers your skin during every shower, provides intensive care, and envelops you in an elegant scent – for a perfectly pampered and sensual skin feeling. Discover the Moroccanoil Shower Gel Dahlia Rouge now exclusively at Look Beautiful Products!

Content: 250 ml (€8.78 / 100 ml)

Regular price: €21.95
Product Quantity: Enter the desired amount or use the buttons to increase or decrease the quantity.
Shower Gel Soleil de TangerShower Gel Soleil de Tanger
Moroccanoil
Shower Gel Soleil de Tanger
Shower gel

Moroccanoil Shower Gel Soleil de Tanger: Gentle Cleansing & Invigorating Scent for Radiant, Nourished Skin How can you give your skin deep hydration and awaken your senses while showering? The Moroccanoil Shower Gel Soleil de Tanger provides gentle, luxurious cleansing and delivers intense moisture to the skin with antioxidant-rich argan oil. Skin remains supple, elastic, and visibly healthier – without dryness. The invigorating Mediterranean-inspired fragrance of sun-kissed clementine, fresh ginger, neroli blossom, and tonka bean turns every shower into a refreshing experience. The paraben-free, sulfate-free, and mineral oil-free formula is ideal for sensitive skin and comes in eco-friendly recyclable packaging. Key Benefits at a Glance: Gentle cleansing without drying out Intense hydration with argan oil Improves skin appearance: boosts elasticity & smooths texture Invigorating, fresh scent – Mediterranean-inspired Free from parabens, sulfates & mineral oils Recyclable packaging – eco-friendly and sustainable Why is Moroccanoil Shower Gel Soleil de Tanger the perfect choice? Because it pampers skin and senses, delivers lasting moisture, and invigorates with a fresh scent – for a luxurious, uplifting shower every day. Discover the Moroccanoil Shower Gel Soleil de Tanger now exclusively at Look Beautiful Products!

Content: 250 ml (€8.78 / 100 ml)

Regular price: €21.95
Product Quantity: Enter the desired amount or use the buttons to increase or decrease the quantity.
Rose Body SoapRose Body Soap
Mario Badescu
Rose Body Soap
Shower gel

Mario Badescu Rose Body Soap - Shower gel with rose fragrance for velvety soft skin. Turn every shower into a pampering spa experience with Mario Badescu Rose Body Soap. The gentle shower gel with a delicate rose fragrance thoroughly cleanses the skin of dirt and residues without drying it out. The nourishing formula supports the skin's elasticity, moisturises and leaves the skin feeling supple and velvety soft. Thanks to the luxurious foam texture and natural rose fragrance, the daily shower becomes a relaxing skincare ritual. Ideal for all skin types - particularly suitable for dry or sensitive skin. Gently and effectively cleanses the skin Improves skin elasticity Moisturises and intensively nourishes Leaves skin feeling soft and smooth Free from SLS & SLES

Content: 236 ml (€6.33 / 100 ml)

Regular price: €14.95
Product Quantity: Enter the desired amount or use the buttons to increase or decrease the quantity.
Revitalise-me Shower GelRevitalise-me Shower Gel
Elemis
Revitalise-me Shower Gel
Shower gel

Elemis Revitalise-me Shower Gel - Revitalisation & freshness for the skin. Elemis Revitalise-me Shower Gel transforms the daily shower into a refreshing, invigorating care experience. The effective revitalising essential oils of thyme, basil, neroli, mandarin and lime gently cleanse the skin, remove impurities and leave it feeling fresh and revitalised. The stimulating fragrance combines honey-sweet notes of neroli with refreshing mandarin and lime, making the shower experience a fragrant break from everyday life. Mango extract also moisturises and nourishes the skin, leaving it feeling smooth and supple. The most important benefits: Gentle cleansing - removes impurities without attacking the skin Revitalises & refreshes - invigorates body and senses Effectivelynourishes & hydrates the skin Smoothes & softens - for a velvety skin feel Pleasant, revitalising fragrance - with essential oils of basil, thyme, neroli, mandarin & lime Mango extract for additional care and softness Elemis Revitalise-me Shower Gel is ideal for anyone looking for a refreshing, invigorating shower with soothing care and a luxurious fragrance experience - for supple, revitalised skin day after day.

Content: 200 ml (€15.48 / 100 ml)

Regular price: €30.95
Product Quantity: Enter the desired amount or use the buttons to increase or decrease the quantity.
Green Nail Polish Base Coat VitaminéeGreen Nail Polish Base Coat Vitaminée
Manucurist
Green Nail Polish Base Coat Vitaminée
Nail varnish

Manucurist Green Nail Polish Base Coat Vitaminée - care & protection for strong, healthy nails. The Green Nail Polish Base Coat Vitaminée from Manucurist is the ideal care base for nails that lack vitality, moisture and strength. The formula contains 81.5% plant-based ingredients and combines a complex of 5 vitamins (A, B5, C, E and F) with 5 nourishing plant extracts of aloe vera, lemon, ginseng, pomegranate and grape - for visibly healthier and stronger nails. This antioxidant and moisturising nail care base coat strengthens the keratin structure, protects against brittleness and improves the overall appearance of the nails after just one week. The base coat can be used both as a nourishing treatment and as a base coat before applying colour polish. Experience a manicure that not only looks beautiful, but also strengthens and revitalises your nails in the long term - with the power of vitamins and plant extracts. The most important benefits of the Manucurist Green Nail Polish Base Coat Vitaminée: Intensively moisturises and strengthens the nails Multivitamin complex with vitamins A, B5, C, E and F Plant extracts from aloe vera, lemon, ginseng, pomegranate & grape Effectively preventsnail breakage and cracks Promotes natural nail growth and keratin production 81.5 % plant-based formula - vegan, clean & cruelty-free Recyclable glass bottle for a sustainable manicure Ideal for use as a base coat or care treatment

Content: 15 ml (€99.67 / 100 ml)

Regular price: €14.95
Product Quantity: Enter the desired amount or use the buttons to increase or decrease the quantity.
Original Tubing Mascara Dark BrownOriginal Tubing Mascara Dark Brown
Blinc
Original Tubing Mascara Dark Brown
Waterproof mascara

Blinc Original Tubing Mascara Dark Brown: Natural Lashes, 100% Control – No Panda Eyes, No Fuss The Original Tubing Mascara Dark Brown by Blinc is the ultimate choice for anyone seeking gentle definition, long-lasting performance, and a natural look. The innovative tubing technology wraps each lash in tiny, waterproof tubes—no clumping, no smudging, no panda effect, no matter how active your day. The soft dark brown shade creates defined yet understated lashes—perfect for everyday, work, sports, or yoga. This mascara stands up to it all: tears, sweat, oily skin, even eye rubbing—while staying gentle on sensitive eyes. Clinically tested, non-irritating, and ideal for contact lens wearers. At night, removal is effortless with warm water and gentle pressure—no makeup remover needed, no rubbing, no drama. Key Benefits at a Glance: Tubing technology: No clumping, no smudging, no running Gentle, waterproof tubes: 100% hold in any weather & lifestyle Clinically tested, non-irritating: For sensitive eyes & contacts Super easy removal: Just warm water Natural dark brown: For defined yet soft looks Long-lasting like waterproof—only smarter How does Blinc Original Tubing Mascara Dark Brown keep your lashes naturally styled, flawless, and fuss-free every day—and why is this mascara the best choice for anyone tired of panda eyes, rubbing, and compromise? The smart formula offers control, staying power, and gentle care—for defined lashes that go the distance. Discover Blinc Original Tubing Mascara Dark Brown now at Look Beautiful Products Shop and enjoy effortless, natural lash looks!

Content: 9 ml (€310.56 / 100 ml)

Regular price: €27.95
Product Quantity: Enter the desired amount or use the buttons to increase or decrease the quantity.
Firming Body Cream
ELANCYL
Firming Body Cream
Firming body cream

Firming Body Cream from Elancyl: luxury care for a firmer, more defined silhouette Elancyl's Firming Body Cream is the perfect body care product for anyone who wants visibly firmer, more defined and supple skin. The special formula targets the skin's structure and provides a luxurious, silky finish all over the body. Ivy extract and safflower oil intensively nourish the skin, making it more elastic and increasing firmness. The skin feels soft, resilient and velvety after each application. The cream supports a visibly sculpted silhouette and gives the skin a delicate glow - ideal for the daily pampering ritual. Why choose the Firming Body Cream from Elancyl? Firms and shapes the skin all over the body Improves elasticity, firmness and suppleness Intensive care and nourishment thanks to ivy extract & safflower oil Visibly defined, slimmer silhouette Luxurious, shimmering and velvety finish Suitable for all skin types How does Elancyl's Firming Body Cream ensure that the skin looks firmer, more elastic and visibly more beautiful day after day? The powerful combination of ivy extract and safflower oil strengthens the skin structure, supports firming and leaves the skin feeling irresistibly nourished - for a smooth, radiant and sculpted body. Discover the Firming Body Cream from Elancyl in the Look Beautiful Products Shop now and pamper your skin with pure firmness and luxury!

Content: 200 ml (€18.48 / 100 ml)

Regular price: €36.95
Product Quantity: Enter the desired amount or use the buttons to increase or decrease the quantity.